Details
- Glass window
- Reclining 180 degrees
Additional Information
| Usage | Floodlight, spike light |
|---|---|
| Light type | LED |
| Luminosity intensity (Lumens) | NA |
| Finishing color | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Tension max (Volts) | 12 Volts |
| Power maxi (Watts) | 35 W |
| Indice of protection | IP67 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class III (electric protection class) |
| Bulb suggested | LED compatible, MR16 12 V max. 35W, not included |
| Include buld | No |
| Bulb light color (Kelvin) | NA |
| Bulb light efficiency | NA |
| Lifetime lighting | NA |
| Product dimensions (cm) | 12.5 x 10 cm (HxD) |
| Warranty | 1 year |
| Including | Outdoor spike light with 1.50 meters of cable |




