Details
- High resistance stainleess steel
- 35 W
- LED spotlight
Additional Information
| Usage | Floodlight, spike light |
|---|---|
| Light type | LED |
| Luminosity intensity (Lumens) | NA |
| Finishing color | Brushed stainless steel |
| Material | High resistance stainless steel |
| Tension max (Volts) | 230 Volts |
| Power maxi (Watts) | 35 W |
| Indice of protection | IP55 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class I (electric protection class) |
| Bulb suggested | LED compatible, GU 10 max. 35W not inclded |
| Include buld | No |
| Bulb light color (Kelvin) | NA |
| Bulb light efficiency | NA |
| Lifetime lighting | NA |
| Product dimensions (cm) | 10.5 x 9.5 cm |
| Warranty | 1 year |
| Including | Outdoor spike light, a cable of 2.00 meters, a plug and a plastic anchor |




