Details
- Flux 760 lm
- 30000 hours
- Glass window
- Reclining 180 degrees
- Lighting angle up to 90 degrees
Additional Information
| Usage | Floodlight, spike light |
|---|---|
| Light type | LED |
| Luminosity intensity (Lumens) | 760 lm |
| Finishing color | Black |
| Material | Aluminium and glass |
| Tension max (Volts) | 230 Volts |
| Power maxi (Watts) | 10 W |
| Indice of protection | IP55 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class I (electric protection class) |
| Bulb suggested | LED COB LED 8.3W included |
| Include buld | Yes |
| Bulb light color (Kelvin) | 3000 K (white warm lighting) |
| Bulb light efficiency | Class A-A++ |
| Lifetime lighting | Bulb 30 000 H |
| Product dimensions (cm) | 14.7 x 12 x 2.7 cm |
| Warranty | 1 year |
| Including | Outdoor spike light with Platine LED 8.3W, a cable of 2.00 meters and a plug |




