Details
- Outdoor ceilling lighting
- Stainlesss steel fixture
- Diffuser included
- 58 Watts
Additional Information
| Usage | Plafonnier |
|---|---|
| Light type | NA |
| Luminosity intensity (Lumens) | NA |
| Finishing color | Silver grey |
| Material | PC Acrylic |
| Tension max (Volts) | 230 Volts |
| Power maxi (Watts) | 58 W |
| Indice of protection | IP65 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class I (electric protection class) |
| Bulb suggested | T26 58W not included |
| Include buld | No |
| Bulb light color (Kelvin) | NA |
| Bulb light efficiency | Class A-A++ |
| Lifetime lighting | NA |
| Product dimensions (cm) | 156.5 x 9.2 x 9.9 cm |
| Warranty | 1 year |
| Including | Exterior ceiling light with stainless steel fixture and diffuser |




