Details
- Aluminium
- 15 minutes minium lighting cycle
- LED wall light
- Satiny and smoked diffuser
Additional Information
| Usage | Garden pathway light, post light |
|---|---|
| Light type | LED |
| Luminosity intensity (Lumens) | NA |
| Finishing color | Anthracite |
| Material | Aluminium and plastic |
| Tension max (Volts) | 230 Volts |
| Power maxi (Watts) | 11 W |
| Indice of protection | IP44 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class I (electric protection class) |
| Bulb suggested | E27 Eco energy max. 11W not included |
| Include buld | No |
| Bulb light color (Kelvin) | NA |
| Bulb light efficiency | NA |
| Lifetime lighting | NA |
| Product dimensions (cm) | 8.5 x 8.5 x 30 cm |
| Warranty | 1 year |
| Including | Exterior bollard light with lighting cycle and a connection box |




