Details
- Connect to a 12V transformer
- Resistance 800 KG
Additional Information
| Usage | Recessed ground lighting |
|---|---|
| Light type | LED |
| Luminosity intensity (Lumens) | NA |
| Finishing color | Silver grey |
| Material | Aluminium |
| Tension max (Volts) | 12 Volts |
| Power maxi (Watts) | 20 W |
| Indice of protection | IP67 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class III (electric protection class) |
| Bulb suggested | MR11 12V max. 20W, not included |
| Include buld | No |
| Bulb light color (Kelvin) | NA |
| Bulb light efficiency | NA |
| Lifetime lighting | NA |
| Product dimensions (cm) | 9.3 x 9.2 cm (Ø x H) |
| Warranty | 1 year |
| Including | Outdoor recessed in-ground light to install on walls or under roof, with recessed mounting pot (ØxH: 12 x 10 cm) and a cable of 1.50 meters |




