Details
- Aluminium
- Anthracite finishing
- LED, low consumption 9W
- Exterior under roof installation
Additional Information
| Usage | Plafonnier |
|---|---|
| Light type | LED |
| Luminosity intensity (Lumens) | NA |
| Finishing color | Anthracite |
| Material | Aluminium |
| Tension max (Volts) | 230 Volts |
| Power maxi (Watts) | 9 W |
| Indice of protection | IP44 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class I (electric protection class) |
| Bulb suggested | Microlynx 230V 9W not included |
| Include buld | No |
| Bulb light color (Kelvin) | NA |
| Bulb light efficiency | NA |
| Lifetime lighting | NA |
| Product dimensions (cm) | 10 x 11 cm (ØxH) |
| Warranty | 1 year |
| Including | Exterior ceiling light to install under roof |




