Details
- Upward or downward lighting
- Integrated LED
- Lighting angle 90 degrees
Additional Information
| Usage | Outdoor wall lights |
|---|---|
| Light type | LED |
| Luminosity intensity (Lumens) | 85 lm |
| Finishing color | White |
| Material | Aluminium and glass |
| Tension max (Volts) | 230 Volts |
| Power maxi (Watts) | 3 W |
| Indice of protection | IP44 (indice of protection against external elements and water) |
| Electric protection class | Class I (electric protection class) |
| Bulb suggested | Power LED 3W included |
| Include buld | Yes |
| Bulb light color (Kelvin) | 3000 K (white warm lighting) |
| Bulb light efficiency | Class A |
| Lifetime lighting | Bulb 30 000 H |
| Product dimensions (cm) | 6.4 x 4.2 x 8.7 cm |
| Warranty | 1 year |
| Including | Outdoor wall light with an integrated POWER LED |




